Minulý týden byla na trh uvedena kuchařka Bjukitchen, kterou sestavila foodblogerka Bára Karpíšková. Je to publikace objemná, vizuálně výpravná, s fotkami dobrého jídla a krásných lidí a řadou chutných receptů. Tolik to podstatné. My však, protože si vždy všimneme zrovna toho nepodstatného, jsme se podívali na stranu čtyři. Nachází se zde fotografie předmětu zvaného otvírák na vajíčka naměkko. Ano, znepokojila nás.

S obavami jsme se pokusili zjistit víc. Jedná se o nástroj zvaný Clack, který vyvinula před patnácti lety nepříliš známá firma Take 2 z nepříliš známého hornobavorského města Rosenheim. Jejich vynález je významem všechny předčil. Na vejce se nasadí jakási kovová čepička a na ni s nárazem dopadne kulička. Úderem se špička odlomí přesně podél čepičky. Sichr.

Podobných německých produktů je víc, společně formují dokonce celou kategorii „eierschalensollbruchstellenverursacher“ volně přeloženo „prasknutí vaječné skořápky na určeném místě způsobovač“. Hehe, taková německá legrace, fucking German LOL, komentují to sami Němci.

Vynalézání nástrojů na vejce se ovšem nevěnuje pouze národ špásujících machrů. Na trhu jsou i odřezávače japonské, anglické i jiné. Některé fungují podobně jako Clack, jiné připomínají spíš nůžky, jimiž se špička odstřihne. Existují také názory na to, který z nich je nejlepší, debaty, recenze a videa – řádově stovky. Ano, opravdu jde pořád ještě o odstranění skořápky z vajíčka. Ne, žádný vyšší cíl jsme v tom nenašli.

Proto také…

I_obal_R45_2015
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R45_2015
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1227

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte