Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura, Kultura

Hulím trávu a miluju mír

Miley Cyrus na chvíli opustila roli popové hvězdy a přidala se k rockové alternativě

Miley Cyrus • Autor: Profimedia.cz
Miley Cyrus • Autor: Profimedia.cz

Když jsem měla schůzku se svým týmem nad novým albem, měli jedinou poznámku, že je příliš dlouhé,“ líčí Miley Cyrus v rozhovoru pro The New York Times přípravy na vydání své aktuální – a překvapivě experimentální – novinky. Když si dvaadvacetiletá globální popstar námitku vyslechla, okamžitě se vypravila do studia a dotočila k dvaadvaceti skladbám ještě jednu navíc. Potřebovala to udělat, aby sama sobě dokázala, že po letech v roli teenagerské hvězdy je už definitivně dospělá a nemusí poslouchat vůbec nikoho.

Možná měla výhradu kolegů vyslyšet, hodina a půl nové hudby je vskutku nemilosrdná stopáž. Přesto je deska Miley Cyrus & Her Dead Petz jedno z nejdobrodružnějších alb letošní sezony. Miley kvůli němu obešla smlouvu se svou vydavatelskou firmou a natočila ho v malém studiu na vlastní náklady navíc ve spolupráci se zasloužilými rockovými excentriky The Flaming Lips. Ukazuje na něm otevřenost novým vlivům a srší energií, kterou s sebou hledání nevyzkoušených cest přináší. Cyrus je na nečekané změny specialistka – ve věku, kdy se kolegyně teprve derou nahoru, už má za sebou osm let strmé kariéry, během níž stihla předvést několik obratů. Natolik radikálních, že k nim hvězdy první ligy showbyznysu nacházejí odvahu jen ve zcela výjimečných případech.

Miley Cyrus na novém albu už nejde o úspěch, ale hlavně o svobodu. Je to odvážné i sebestředné dílo, kterým páchá promyšlenou komerční sebevraždu. „Vydělávat peníze, natáčet hity, hrát hlavní role ve filmech –…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.