Miley Cyrus
Miley Cyrus • Autor: Profimedia.cz

Když jsem měla schůzku se svým týmem nad novým albem, měli jedinou poznámku, že je příliš dlouhé,“ líčí Miley Cyrus v rozhovoru pro The New York Times přípravy na vydání své aktuální – a překvapivě experimentální – novinky. Když si dvaadvacetiletá globální popstar námitku vyslechla, okamžitě se vypravila do studia a dotočila k dvaadvaceti skladbám ještě jednu navíc. Potřebovala to udělat, aby sama sobě dokázala, že po letech v roli teenagerské hvězdy je už definitivně dospělá a nemusí poslouchat vůbec nikoho.

Možná měla výhradu kolegů vyslyšet, hodina a půl nové hudby je vskutku nemilosrdná stopáž. Přesto je deska Miley Cyrus & Her Dead Petz jedno z nejdobrodružnějších alb letošní sezony. Miley kvůli němu obešla smlouvu se svou vydavatelskou firmou a natočila ho v malém studiu na vlastní náklady navíc ve spolupráci se zasloužilými rockovými excentriky The Flaming Lips. Ukazuje na něm otevřenost novým vlivům a srší energií, kterou s sebou hledání nevyzkoušených cest přináší. Cyrus je na nečekané změny specialistka – ve věku, kdy se kolegyně teprve derou nahoru, už má za sebou osm let strmé kariéry, během níž stihla předvést několik obratů. Natolik radikálních, že k nim hvězdy první ligy showbyznysu nacházejí odvahu jen ve zcela výjimečných případech.

Miley Cyrus na novém albu už nejde o úspěch, ale hlavně o svobodu. Je to odvážné i sebestředné dílo, kterým páchá promyšlenou komerční sebevraždu. „Vydělávat peníze, natáčet hity, hrát hlavní role ve filmech –…

I_obal_R41
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R41
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1515

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte