Jeden hipster byl už postarší, plnovous mu začal šedivět, nějak prostě nestihl dospět. Dost to řešil, dokud nešel k doktorovi. Ten konstatoval nadváhu, hypertenzi a diabetes, a tak začal hipster řešit zase něco jiného: jak se zbavit nadváhy, hypertenze a diabetu. Napadlo ho zajít do lokálního bioobchodu – prodávala tam buď mladá hipsterka , která měla krátké šortky, nebo stará, která měla pochopení. Dneska byl docela rád, že narazil na tu starší – a svěřil se jí.

Postarší hipsterka dlouho a soucitně přikyvovala – v krámě stejně nikdo nebyl. A v duchu počítala, co by mu tak nabídla, aby jí to vylepšilo skomírající tržby. Nakonec si vzpomněla, že má někde vzadu semínka chia. To byl zase kšeft, řekla si v duchu a znovu přikývla.

Nahlas pak povídá: „Chia semínka jsou superpotravina pro 21. století. Ve dvou lžících je 40 procent doporučené denní dávky vlákniny, 10 procent potřebných proteinů, 17 procent kalcia a 12 procent železa. Obsahuje rovněž nenasycené mastné kyseliny. Jelikož semínka zázračně bobtnají, v žaludku zvětší svůj objem a rychleji se dostaví pocit sytosti – pomáhají tudíž hubnout. Mají rovněž vliv na metabolismus cukrů a na hladinu cholesterolu, což sice nikdo nedokázal, ale nebrání to v tom si je koupit. Stojí půl kila dvě stě,“ řekla a zatvářila se ještě víc soucitně.

Postarší hipster se rozzářil jako zamlada a koupil kilo a začal semínka ve velkém pojídat. Hodil to na Instagram, nějak se to rozkřiklo a od té chvíle byla chia semínka ve všem: v mangovém…

I_obalka_R40
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R40
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1333

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte