Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Glosa

Podivné utajení

Soudkyně Helena Králová se rozhodla vyloučit veřejnost z probíhajícího soudu s Janou Nagyovou-Nečasovou a generály Vojenského zpravodajství. Nepřímo tak legitimizovala sledování premiérovy manželky Radky Nečasové a dvou zaměstnanců Úřadu vlády, protože utajením procesu dala najevo, že na jejich sledování asi bude něco oprávněného. Rozhodnutí soudkyně tak od počátku celý proces znevěrohodňuje.

Z obžaloby i spisu unikalo už před procesem dostatek informací, z nichž plynul jasný závěr, že sledování bylo úplně mimo kompetenci tajné služby a neexistoval pro ně jediný zákonný důvod. Sledování nedostal ke schválení ministr obrany, nevedl se o něm spis a neexistuje jediný důkaz, dokonce ani indicie, které by naznačovaly, že vojenská tajná služba rozjela akci na základě oprávněného strachu z ohrožení bezpečnosti, které souvisí s armádou. Jinými slovy, neexistuje žádný důvod označit nezákonnou operaci Vojenského zpravodajství za tajnou a odříznout veřejnost od účasti na procesu, který se v podstatě týká práv každého z nás.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
19. - 25. leden, č. 4/2015
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2548
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte