Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Agenda Stručně

Chovanec, Choc a Čadek

Ministr vnitra řeší závažné obvinění z korupce

Jméno Lukáš Čadek představuje pro ministra vnitra Milana Chovance nepochybně noční můru. Podle Čadka se počátkem letošního června oba setkali na popud ministra – poté co média zveřejnila příběh podnikatele o tom, jak jej Česká pošta připravila o dvacet sedm milionů korun. Schůzka skončila a pár dnů nato se na Čadka obrátil středočeský sociální demokrat Kamil Choc, který měl Čadkovi slíbit – existuje o tom nahrávka –, že peníze Čadek dostane, když z nich pošle milion Chovancovi a dva miliony pro sociální demokracii. Navíc podle médií existuje Chocův e-mail vysoce postavené zaměstnankyni České pošty, který by mohl úplatek prokazovat. Nahrávka i znění e-mailu unikly minulý týden do médií.

Takto podaná věc vypadá vcelku přesvědčivě, nicméně má řadu nejasností, které mluví ve prospěch ministra. Chovanec Choce zřejmě vůbec neznal a není ani jisté, že by se s Čadkem setkal. Trestní oznámení podalo ministerstvo vnitra na údajný Chovancův popud (proč přesně, nevíme) už v červnu a policie se věcí zabývá. Milana Chovance, Lukáše Čadka i Kamila Choce vyslechla už minulý měsíc.

Zajímavé je, že k autorství klíčové nahrávky, v níž mělo padnout ministrova jméno, se nikdo nehlásí. „Nenatočil jsem to. Byl to někdo třetí,“ tvrdí Lukáš Čadek. V čerstvém rozhovoru pro server Neovlivní.cz, který věc otevřel, tvrdí Čadek, že se na něj s korupční nabídkou, že věc s Českou poštou vyřídí, obrátilo víc lidí. „Bylo jich víc, kdo mi nabízel vyřízení věci za peníze, i z řad policie. To, jak řídí…

I_obal_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2692
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte