foto Profimedia.cz
foto Profimedia.cz • Autor: Profimedia.cz

Kdyby nám generální z Procter & Gamble zavolal dřív, nemusel se teď tak divit. Na konci ledna zveřejnila tato firma hospodářské výsledky a vyplývá z nich značný pokles prodeje holítek a holicích přípravků Gillette, největší a nejznámější značky s holením, kterou vlastní právě tento kosmetický koncern. My jsme to ovšem říkali už dávno: muži se prostě neholí, protože si pak připadají víc jako muži. Což nechceme komentovat. Generálního hlavně zajímalo, proč si nekupují ty jeho žiletky. Jak kdo, zjistili jsme.

Zaprvé jsou tu hipsteři, kteří si nechali narůst plnovousy. Nezajímá je holení, ale fotit se mobilem a zavrhovat globální kapitalismus. Mají hodně řečí a nejméně jednu přítelkyni, jež jim na vousy maže kondicionér – kosmetika na plnovousy je na rozdíl od holítek slibně se rozvíjející odvětví. Vousáči si natírají různé vodičky a olejíčky na to, co jim roste na bradě, a ať už je to cokoli, doufají, že to bude lesklejší, hebčí a přítelkyním příjemnější.

Pak jsou tu prima taťkové zvaní angrešti. Ve volném čase se věnují opravám automobilu a rodinným výletům a na pustý ostrov by si vzali lego. Holí se jen jednou za týden, a to nastejno lebku i bradu, protože symetrie je uklidňuje. V čase ušetřeném za každodenní holení radši spraví doma kohoutek, za což jim manželka řekne šikulko.

Pak tu máme extrémní adventuristy. Vždycky když se chtějí oholit, něco jim do toho…

10. - 16. února, č. 7/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

10. - 16. února, č. 7/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte