sipky.gif
sipky.gif
RESPEKT
respekt • Autor: Respekt

RESPEKT

Čeští diplomaté: mistři vkusu

Rok 2009 nebyl v české politice zrovna výhra, ale jedna věc se povedla; je tedy možné pochválit se zpětně. Český dar americkému prezidentovi Obamovi z onoho roku nedávno vyhlásil list The Washington Post za pátý nejpovedenější za celé první Obamovo funkční období. Úspěch měla keramická miska pro Obamova psa Boa. Nestačila například na stříbrný aztécký kalendář či na britský pingpongový stůl. Na hlavu ale porazila polský dar, počítačovou hru Zaklínač 2. Doufejme, že čeští protokoláři z nastavené úrovně nepolevují.despekt
despekt • Autor: Respekt

DESPEKT

Jiří Dienstbier: mistr nerozhodnosti

Dlouhé měsíce pracoval na klíčovém služebním zákonu, který mu jeho šéf nakonec v rámci politického obchodu vykleštil. Ministr se proti tomu veřejně ohradil, odmítl na zákonu dál pracovat, s premiérem se na veřejnosti pohádal – a ve vládě je (alespoň v pátek večer) dál. Buď mu na jeho jiné agendě záleží natolik, že měl skousnout zuby a mlčet. Nebo se hlasitě ozvat, jak to učinil, a prásknout dveřmi. Takhle je jeho postoj stejně nejasný jako výměnný obchod, který možná celé jeho služebně-zákonné snažení znehodnotí.

 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte