Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Trendy

Deprese prodává

foto urbanoutfitters.com
foto urbanoutfitters.com • Autor: urbanoutfitters.com

Vážné nemoci jsou docela cool. Tak proč je nevyužít v marketingu? Není to sice moc korektní, ale proč by mělo – v módě jde snad o něco jiného, o cool look, peníze a slávu. Studio módních návrhářů Depression sídlí v Singapuru a jsou jedni z těch, kdo by pro slávu udělali leccos. Což se jim vyplácí. Povšimli si už před několika lety, že nemoci prodávají, a tak své kolekce pojmenovávají třeba „Plastická chirurgie“, „Vrozené vady“ či „Mužská dysfunkce“ a každý rok se o nich píše v magazínech po celé globální vesnici. Minulý týden už zase.

Tentokrát vyvolalo pozdvižení tričko, které designéři navrhli pro mezinárodní řetězec Urban Outfitters. Celé je popsáno jedním slovem: depression depression depression depression. Urban Outfitters prodávají ovšem spousty triček, a všechny super mega cool, a tohohle by si zřejmě nikdo zvlášť nevšiml – dokud proti němu nezačaly protestovat různé organizace lidí trpících depresí. Nelíbilo se jim, že jejich nemoc slouží jako marketing pro hipsterské hadříky, ale nijak si nepomohly.

Urban Outfitters se totiž omluvili a stáhli tričko z prodeje – a tím to teprve začalo všechny zajímat. O designérech, prodejním řetězci a nekorektním triku se minulý týden psalo v prestižních novinách od Guardianu po Die Zeit, jakkoli tyto listy o tričkách většinou nepíší. Připomněly, že deprese…

13. - 19. ledna, č. 3/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

13. - 19. ledna, č. 3/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte