Život musí počkat
Život musí počkat • Autor: Milan Jaroš

Tenhle článek píše autorka kolem půlnoci. Existuje poměrně velká šance, že jeho editor se k němu přes zával jiných textů propracuje někdy brzy ráno nebo až následující večer a zalamovat ho pak kolegové budou o deváté večer po celodenní šichtě.

Zdaleka nejenom novináři, i mnoho dalších lidí v Česku ví o zasahování práce do osobního života své. Řadu z nich vede k hodinám přesčasů idealismus, vědomí povinnosti a nedostatek pudu sebezáchovy, případě různé kombinace toho všeho. Spousta lidí z té armády by však svou rodinu ráda viděla i jinde a jinak než jen jako fotografii na tapetě počítače. To se možná povede už brzy – časy českého workoholismu totiž, zdá se, pomalu končí.

Tisíce hodin

„Po nikom nelze požadovat, aby se nikoli krátkodobě, nýbrž trvale pracovně přepínal a dlouhodobě zcela potlačoval svůj soukromý život“ – zdánlivě samozřejmá myšlenka ze soudního rozhodnutí, o které si ale jeden z jejích autorů Vojtěch Šimíček myslí, že u českého soudu zazněla poprvé. Z Nejvyššího správního soudu v Brně ji vymámil případ soudkyně z Liberce, která se před Šimíčkovým kárným senátem ocitla kvůli pocitu svých nadřízených, že vynáší rozsudky příliš pomalu.

12. - 18. května, č. 20/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

12. - 18. května, č. 20/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte