Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Agenda

Nejdelší zápas boxera Hakamady

Na smrt i na spravedlnost se v Japonsku čeká dlouho

28 A reuters R16
28 A reuters R16 • Autor: Globe Media / Reuters

Iwao Hakamada (78) je držitelem rekordu, jaký nikdo držet nechce. Jeho šestačtyřicetileté čekání na vlastní popravu je zřejmě nejdelším pobytem v cele smrti ve známé historii. Koncem března jej ukončilo až akceptování důkazů, které soudy léta odmítaly. Iwao Hakamada je zřejmě nevinný.

 „Je jasné, že to pro něj bude prudká změna, ale doufám, že to zvládne,“ komentoval Hakamadovo propuštění ministr spravedlnosti Sadakazu Tanigaki. „Prudkou změnou“ měl přitom na mysli to, co v těchto dnech musí prožívat muž, jenž bez viny strávil téměř půlstoletí života na samotce v malé cele s omezenou možností pohybu i návštěv, se zákazem mluvit s dozorci a neutichající hrozbou, že smrt může přijít každé ráno, jelikož datum popravy se v Japonsku neoznamuje dopředu.

Vrahem je boxer

Sedmadvacátého března přinesl tisk fotky shrbeného muže ve žluté košili, jak kráčí po boku své sestry ven z tokijské věznice. „Byl to zvláštní pocit, vidět svého bratra spát vedle v pokoji. Cítila jsem se, jako kdybych snila,“ vzpomíná Hideko Hakamadaová, která celá léta vytrvale bojovala za osvobození svého bratra, na svůj pocit po první noci v tokijském hotelu. Následující Iwaovy kroky vedly na vyšetření do nemocnice, kde zatím zůstal. I symbolický pás pro boxerského šampiona od Světové rady boxu za něj převzala Hideko. Už se prý těší, až ho bratrovi ukáže a bude ho moci vzít na boxerský zápas, hned jak to jeho zdraví dovolí.

7. - 13. dubna, č. 15/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

7. - 13. dubna, č. 15/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte