50 profil
50 profil • Autor: Respekt

Pár dnů po říjnových volbách se v pražském Centru pohybové medicíny sešla mezi rozvěšenými kravskými kůžemi společnost, která by se ještě před pár lety zcela jistě nemohla potkat. Alespoň ne tady a takhle: miliardář a čerstvý politik Andrej Babiš, jemuž centrum patří, seděl v přátelském hovoru u stolu proti muži, který poukazuje na střet zájmů v politice. Doba se však mění. Nedávno se sblížili při jednáních o Rekonstrukci státu a dnes dostává ředitel české pobočky protikorupční organizace Transparency International od Babiše nabídku dělat v jeho barvách ministra vnitra. Nakonec z toho nejspíš sejde, nicméně nominace protikorupčního aktivisty do vysoké politiky způsobila pozdvižení. Co dnes politické strany považují za dobrou výbavu pro ministra? Mají nevládní organizace politikům pomáhat, nebo je pouze kontrolovat? „Bylo by to logické navázání na to, co jsem dělal dosud,“ říká v kavárně Lucerna v centru Prahy světlovlasý sebevědomý muž. Sedmatřicetiletý šéf Transparency International David Ondráčka může být předzvěstí něčeho, na co jsme až na výjimky nebyli úplně zvyklí. Je to muž, pro něhož nejsou důležité politické ideje, ale především možnost dostat se mimo stranický systém rychle do vysoké politiky a prosazovat v ní to, co dosud dělal na druhé straně barikády.

9. - 15. prosince 2013, č. 50/13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

9. - 15. prosince 2013, č. 50/13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte