sipky
sipky • Autor: Respekt

RESPEKT

respekt.gif
respekt.gif

Pomoc romským dětem

Česká školní inspekce požádala praktické školy, nástupce zvláštních škol, aby vyčíslily procento svých žáků romského původu. Výsledek přinese zjištění, zda a nakolik jsou v Česku stále ještě zařazovány romské děti do škol pro žáky s lehkým mentálním postižením víceméně automaticky na základě barvy pleti, přestože by zvládly výuku v běžných školách. Proti sčítání, byť anonymizovanému, se bouří Asociace speciálních pedagogů ČR, která se dlouhodobě snaží přijetí odsunutých dětí do běžných škol brzdit.


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Policie zasahuje proti píšťalce

Na mítinku prezidenta Miloše Zemana v Brně se lidé vrhli na muže, který začal pískat na píšťalku, kopali ho a fackovali. Antikonfliktní tým rozvášněnému davu sice domlouval, ale muže s píšťalkou odvedla policie násilím na služebnu, kde strávil sedm hodin. Je podezřelý, že se pískáním dopustil přestupku proti veřejnému pořádku a shromažďovacímu právu, jak uvedla policie, a hrozí mu pokuta.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte