sipky
sipky • Autor: Respekt

RESPEKT

RESPEKT
respekt • Autor: Respekt

Respekt prochází žaludkem

V době, kdy každý víkend českými městy procházejí protiromské pochody, se Sokolov rozhodl spolu s místními Romy uspořádat dvoutýdenní festival přednášek, hudby a jídla. A to hned v ulici U Divadla, která má mezi místními nejhorší pověst. Gastronomickou přehlídkou festival vyvrcholí. „Romové tu s námi žijí, musíme se naučit žít spolu. Nechtěli jsme, aby to celé pořádalo město. Proto se podílí i romská komunita,“ říká zdejší místostarosta Ladislav Sedláček. Sokolov má pověst bezproblémového města a festival je dalším příkladem trpělivé a dlouhodobé práce.


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Koňská kalvárie

Že si koně chovatele Mojmíra Fialy z Rousínova poblíž Rakovníka nežijí dobře, vědí veterináři už od roku 2011. Když letos přišli na kontrolu znovu, bylo to ještě horší: několik zvířat uhynulých, zbývajících 65 pohublých. Majitel nemá na krmivo, milionové dluhy splácí, takže exekuce není možná. Koně by se mu měli odebrat: Rakovník tvrdí, že někdo musí podat trestní oznámení, navíc prý nemá na péči peníze. Město by podle veterinářů mělo jednat neprodleně. Exekutor čeká, až někdo podá exekuční návrh. Všichni vědí, že je to špatně, koňské utrpení ale může trvat ještě měsíce.

Respekt čtenářů  

Protestujícím horníkům z OKD.

Despekt čtenářů  

Despekt vedení Moravské galerie Brno za plánované zrušení kavárny Podobrazy.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte