Marcelu Iacubovou nazývají v každých novinách jinak: filozofkou, právničkou, zosobněním francouzské radikální levice. Židovka původem z Argentiny byla dosud se svými teoriemi o volné lásce hlavně osinou v kalhotách francouzských moralistů a tradičních feministek. Stylizuje se někam mezi Camillu Pagliaovou a Simone de Beauvoirovou, včetně klobouků. Nápady má i vtipné: ve svém blogu v Libération například navrhla zřízení státní sexuální služby SPS (Service Public Sexuel), která by měla nahradit prostituci. Marcela Iacubová byla jednou z mála, kdo se veřejně zastal Dominiquea Strauss-Kahna po zatčení v New Yorku. Načež se s ním zapletla a románek věrně popsala v knize, jež právě vyšla. Jmenuje se Kráska a Zvíře a Iacubová v ní vytvořila teorii, podle níž je DSK napůl muž a napůl prase. A zatímco muž nestojí za moc, prase je skvostné, přímo božské. „Prasata mají právo na to být prasata a neměla by být kvůli tomu zavírána do vězení.“ Že se jedná o DSK, potvrdila v exkluzivním rozhovoru pro Le Nouvel Observateur, který z knihy otiskl ukázky.


DSK autorku, jejího vydavatele a Le Nouvel Observateur zažaloval. A čím se tito hájili? Jedná se o velkou literaturu, něco na způsob Kafkovy Proměny. Nikdo nemá právo omezovat…

11. - 17. března 2013, č. 11/13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

11. - 17. března 2013, č. 11/13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte