Snad za každým druhým oceňovaným seriálem dnes stojí aspoň jeden hlavní tvůrce, kterému je kolem padesátky, v  oboru se pohybuje roky a má za sebou řadu zkrachovalých projektů. Tak to chodí; na jeden hit připadá hrst titulů, které skončily u pilotního dílu nebo je stanice odstřelila po první sezoně. V  případě Takové moderní rodinky, která před týdnem potřetí za sebou vyhrála cenu Emmy v  kategorii komediálních seriálů, je tím producentským veteránem Steven Levitan. Převážně na jeho vrub jde to, co je na seriálu tak neodolatelně pozitivní.

Objevil se na stanici ABC v roce 2009 a má ukazovat, jak se běžná americká rodina 21. století nemilosrdně míjí s protestantskou představou o tradičních rodinných hodnotách. Televizní klan tvoří tři vzájemně propletené domácnosti: patriarcha rodu Jay žije s druhou a výrazně mladší kolumbijskou ženou Glorií a jejím synem Mannym, Jayova dcera Claire má manžela a tři děti a Jayův syn Mitchell se svým partnerem vychovává adoptovanou vietnamskou holčičku. Jako byste vzali nejsilnější americké minority a udělali podle nich novou verzi vtipu o rabínovi, katolickém knězi a právníkovi.

Ten výběr je samozřejmě vědomý. Byl by nesmysl předpokládat, že zkušeným tvůrcům nedojde, jaký liberální dream team dávají dohromady. Jejich moderní rodince neschází kontakt s realitou, ale pravděpodobnost. Je nepravděpodobné, že by se v jedné…

2012_obalka_R40
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2012_obalka_R40
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte