Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Taková nenormální rodinka

Cenu Emmy opět získal komediální seriál Modern Family

Snad za každým druhým oceňovaným seriálem dnes stojí aspoň jeden hlavní tvůrce, kterému je kolem padesátky, v  oboru se pohybuje roky a má za sebou řadu zkrachovalých projektů. Tak to chodí; na jeden hit připadá hrst titulů, které skončily u pilotního dílu nebo je stanice odstřelila po první sezoně. V  případě Takové moderní rodinky, která před týdnem potřetí za sebou vyhrála cenu Emmy v  kategorii komediálních seriálů, je tím producentským veteránem Steven Levitan. Převážně na jeho vrub jde to, co je na seriálu tak neodolatelně pozitivní.

Objevil se na stanici ABC v roce 2009 a má ukazovat, jak se běžná americká rodina 21. století nemilosrdně míjí s protestantskou představou o tradičních rodinných hodnotách. Televizní klan tvoří tři vzájemně propletené domácnosti: patriarcha rodu Jay žije s druhou a výrazně mladší kolumbijskou ženou Glorií a jejím synem Mannym, Jayova dcera Claire má manžela a tři děti a Jayův syn Mitchell se svým partnerem vychovává adoptovanou vietnamskou holčičku. Jako byste vzali nejsilnější americké minority a udělali podle nich novou verzi vtipu o rabínovi, katolickém knězi a právníkovi.

Ten výběr je samozřejmě vědomý. Byl by nesmysl předpokládat, že zkušeným tvůrcům nedojde, jaký liberální dream team dávají dohromady. Jejich moderní rodince neschází kontakt s realitou, ale pravděpodobnost. Je nepravděpodobné, že by se v jedné…

2012_obalka_R40
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2012_obalka_R40
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte