Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo zákaz prodeje a nalévání lihovin nad 20 procent na celém území republiky a policie obvinila dodavatele lihovin do zlínské večerky, kde koupili alkohol lidé otrávení metanolem. Výrobce jedovatého alkoholu se ale stále nedaří vypátrat. „Otravy mohou pokračovat ještě měsíce,“ říká Jindřich Pokora, ředitel odboru kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

28 ctk R38 2012
28 ctk R38 2012 • Autor: ČTK

Devatenáct lidí je mrtvých. Jak je možné, že vaši kontroloři neodhalili jedovaté lihoviny dříve?

V Česku působí nelegální skupiny, které alkohol vyrábějí z nezdaněného etanolu – tvoří asi deset až dvacet procent zboží na trhu. Problematické jsou zejména z hlediska daňových úniků, zdraví dosud ale nijak zvlášť neohrožovaly. Naše kontroly nadlimitní metanol v lihovinách tu a tam běžně odhalují. Za dvacet let, co jsem u inspekce, jsme ho ale nikdy nenaměřili tolik, aby to mohlo někoho zdravotně poškodit. Je to naprosto mimořádná situace – někdo ho musel při výrobě zaměnit s nejedovatým etanolem. Taková situace se nedala předvídat, to je, jako kdyby třeba při pečení do těsta omylem spadl jed na krysy. Tomu se prostě nikdy zcela předejít nedá.

Proč jste ale nezachytili vadné výrobky dříve?

Naši kontroloři nemohou testovat pořád všechny prodejny a nálevny alkoholu, na to nemáme rozpočet. Hned, jak se v pátek 7. září objevil první případ otravy, vyrazili inspektoři na kontroly v Moravskoslezském kraji. Po rozšíření do dalších krajů začalo všech našich 215 inspektorů kontrolovat výhradně lihoviny v podezřelých provozovnách.

Jak takové kontroly probíhají za běžného stavu? Není jich tedy málo?

Na to projít všechny provozovny nemáme kapacity. Vytipováváme si proto průběžně malé výrobce, stánky a menší prodejny, zejména v sociálně slabších oblastech, a testujeme jejich vzorky. Právě v těchto provozovnách se ale objevily i jedovaté lihoviny – zřejmě se rozšířily velmi rychle, dříve než je mohli naši inspektoři zachytit.

A to těch 215 inspektorů zkoumá celoročně pouze alkohol?

Právě že ne, mají na starosti kontrolu všech potravin. Při takovém stavu stát bezpečnost potravin samozřejmě garantovat nemůže – tu zodpovědnost mají prodejci, my je pouze v rámci možností kontrolujeme.

2012_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 57 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2012_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 57 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte