64_stransky_varianta_R09_20_n.jpg
64_stransky_varianta_R09_20_n.jpg

64_stransky_varianta_R09_20_s.jpg
64_stransky_varianta_R09_20_s.jpg
Slovo tantra nejspíš funguje jako efektní bulvární zaklínadlo. Ještě před premiérou svého dokumentu o lidech, kteří objevují sami sebe na seminářích vycházejících ze starodávné orientální nauky, se o tom přesvědčuje režisér Benjamin Tuček. „Už mě pozvali do Show Jana Krause, novinářská projekce byla plná lidí,“ diví se osmatřicetiletý filmař. Jako by se kolem tantry i v době naprosté detabuizace sexu držela aureola čehosi tajemného a pikantního.

Tuček sice zachycuje účastníky tantrických kurzů i ve velmi intimních situacích. Jeho film je ale intimní hlavně v psychologickém slova smyslu: odhaluje niterné pocity lidí, kteří jsou nespokojeni se svým životem a rozhodli se s tím něco udělat.

 

Lekce jménem Děvčátko

Vystudovaný scenárista Tuček se nijak neomezuje hranicemi oboru, ve kterém získal diplom. Už na začátku minulé dekády se o něm začalo mluvit jako o talentu českého hraného filmu. Nejdřív si natáčení celovečerního snímku osahal jako asistent režie Saši Gedeona při Návratu idiota (1999). A ve třiceti natočil podle vlastního scénáře Děvčátko. Nahlíží v něm na svět očima sedmnáctileté dívky, která hledá v náhodných nočních setkáních na periferii Prahy blízkost a souznění. Snímek je atmosférickým pokusem o vhled do pocitů přidrzlé holky ze sídliště, střídá nálady i styly vyprávění. „Všechno šlo vlastně velmi snadno,…

2011_obalka_R09
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R09
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte