Jan Gregor
Jan Gregor • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

„Varoval jsem je,“ utrousil moderátor Ricky Gervais uprostřed svého úvodního pětiminutového monologu na předávání Zlatých glóbů na adresu organizátorů. Rozpoutal tak debatu na internetových serverech. Bylo Gervaisovo vystoupení jedním z nejlepších komediálních výkonů posledních let, nebo to se svými invektivami přehnal? Posuďte sami na YouTube. Ale Asociace zahraničních novinářů se těžko může tvářit překvapeně, od autora seriálů Kancl a Komparz musela nějakou kulišárnu čekat.

Intenzita, s níž se se šarmem králova šaška obul do Hollywoodu, přesto bere dech. Z jeho vtipkování vyšli pořadatelé jako zkorumpovaná parta důchodců, která si ze Zlatých glóbů udělala výnosný byznys. Herce představil jako zkrachovalce, kteří se předvádějí spíše drogovými a opileckými excesy než svými filmy (Charlie Sheen, Robert Downey jr.) nebo už úplně zmagořili (Mel Gibson), a své od něj schytaly stárnoucí herečky, prezentující se ve filmech jako diblice (kvarteto ze Sexu ve městě, Cher). Bučení si vysloužil za nekorektní narážku na sexuální orientaci „známých scientologů“, ale to, že si v sekundě celý sál dosadil jistá jména, říká něco o image těchto herců.

Jan Gregor
Jan Gregor • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer
Reakce z Ameriky často soudily, že Gervais překročil míru dobrého vkusu, že jeho projev byl nezdvořilý. Přitom ještě dále došel při svém spílání publiku před čtyřmi lety Stephen Colbert na večeři George W. Bushe se zástupci…

2011_obalka_R04
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R04
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte