Jan Macháček
Jan Macháček • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Když jsem se tak rozhlížel po minulosti poslance Jaroslava Škárky (VV), zaujalo mne, že před vstupem do parlamentu šéfoval počítačové redakci nakladatelství Grada. Při kliknutí na nakladatelství Grada vybafne na prvním místě kniha Vojtěcha Bednáře Mediální komunikace pro management. V upoutávce se pak praví: „Kniha radí, co dělat, když chcete oslovit novináře, jak se na komunikaci s nimi připravit, jak odpovídat na otázky. Věnuje se i krizové komunikaci – pomůže v situacích, kdy vás média prezentují ve špatném světle, osvětlí postupy, když vás média ignorují. Díky ní se budete umět bránit chybám, odrážet útoky a být partnery novinářů.“ Pod svícnem největší tma? Nebo kozel zahradníkem?

 Všichni se teď přísně tážou, zda poslanci VV, kteří dostali od Bárty finanční dary, je také řádně zdanili. Sluší se asi připomenout, že nikdo tak dramaticky nevolal po zdanění požitků ze slavné toskánské aféry, například. Přitom takové zapůjčení jachty na týden – to jsou také statisíce.

 Kolegyně Zlámalová z Lidových novin napsala v článku o Portugalsku, že bankéře v zemích na periferii EU „svedlo euro“ ke špatným obchodům. Tohle snad už bylo vysvětleno mnohokrát. Svedla české bankéře v 90. letech ke špatným úvěrům koruna? Může česká koruna za problémy Bruntálska a Broumovska? Mohl za americký průšvih s hypotékami dolar? Bankéři jsou od toho, aby jim příliš levné peníze přišly…

2011_obalka_R15
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R15
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte