vrankova_n.jpg
Karolína Vránková • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Tak jsem si v neděli založila charitu a kdo chce, může mi poslat příspěvek. Bylo už načase, byla jsem poslední v okolí, kdo nemá žádný vyšší cíl. Budeme chránit oběti kocoviny a těch není v neděli po ránu zrovna málo. Kocovina je nemoc. Je to společenský problém a produkt systému. A komu se stane, tomu může být moc zle, jak jsem se sama přesvědčila. Následky nejsou jen fyzické, oběť se obviňuje a je sklíčená, takže tohle je práce pro krizového psychologa. Pro začátek jsem aspoň připravila letáček „Proč nás kapitalismus nutí míchat víno s vodkou?!“ Připíchla jsem ho na dveře a ulevilo se mi.

vrankova_s.jpg
Upřímně: nebyl to můj nápad. Okoukala jsem ho právě v sobotu před osudnou nedělí. Ten koncert byl totiž také charitativní a peníze putovaly na konto organizace, která má rovněž zajímavý cíl. Pomáhá ženám, které obtěžují muži na rockových festivalech a techno party. Tak to aspoň říkali organizátoři, a prý je to vážný problém a prý takových mladých žen není zrovna málo. Věřím, ostatně také na koncertě bylo pár děvčat, která bych spíš poslala domů spát, protože byla zralá na to, aby se jim něco stalo. I mně by bývalo prospělo jít domů dřív, přiznávám. Jít se vyspat je jedna možnost, druhá je definovat společenský problém. Založit organizaci, povolat psychologa a uspořádat demonstraci. Jak vidím kolem sebe, společnost v Německu jde často druhou cestou. A je to dobře, že lidé vidí společenské…

2010_obalka_R09
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R09
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1320

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte