0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Politika21. 2. 201014 minut

Supernova John

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Cesta do hlubin nové politické hvězdy

Reklama
  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

České předvolební průzkumy brázdí nová štika. A konkurence na ní nenechává nit suchou: svižně stoupající strana Věci veřejné se prodírá záplavou spekulací, jejichž jádrem jsou neprůhlední sponzoři a podezřelé obchody. Důkazy chybí, ale fungování spolku, který na komunální úrovni okouzluje příznivce svou otevřeností, si přesto zasluhuje detailnější sondu.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Všichni chtějí Johna

Radek John

neví, kde mu hlava stojí. Na schůzku dobíhá uřícený s omluvami o dvacet minut později, během rozhovoru mu dva mobily na stole neustále střídavě zvoní a pípají.

„Všichni chtějí Johna, celá republika chce mluvit s panem Johnem,“

povzdechne si bývalý televizní novinář (55), dnes předseda Věcí veřejných (VV), a je zjevné, že mu tato role sedí. Zatím poslední případ, který „chce Johna“, má podobu muže z Olomouce, kterého prý dvacet let terorizuje soused. Takových lidí prý do sídla Věcí veřejných na pražském Smíchově dorazí „sto za den“, textových zpráv desítky, e-mailů a telefonátů tisíce. Další stovky lidí chodí právě teď na veřejná setkání po celé republice.

Nikde není psáno, že tito lidé s problémem se přetaví do voličské podpory. Nicméně průzkumy veřejného mínění vyvěšené okolo nás na stěnách naznačují…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc