Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Na olympiádě dobra

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Jak vznikaly charitativní hity na pomoc obětem zemětřesení na Haiti

„Když je den dlouhý a noc trávíš o samotě. Když jsi si jist, že už máš života dost. Vydrž.“ Před několika dny se do britské oficiální hitparády vrátila sedmnáct let stará skladba skupiny R.E.M. Everybody Hurts. Ve své době to tato – pro mnoho posluchačů poněkud pokleslá – píseň dotáhla na sedmé místo, ale teď vyletěla rovnou na špici. Podařilo se jí to v kabátě dobročinného singlu nazpívaného dvacítkou popových hvězd (od Leony Lewisové přes Roda Stewarta až po Jamese Blunta a Jona Bon Joviho) pod titulem Helping Haiti: 453 tisíc prodaných kopií v prvním týdnu znamená, že jde o nejrychleji prodávanou charitativní píseň v novém tisíciletí.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

„Můžeme směle doufat, že Everybody Hurts bude nejen nejúspěšnější singl roku 2010, ale dost možná jeden z nejúspěšnějších singlů posledních deseti let,“ radoval se Gennaro Castaldo, mluvčí obchodního řetězce HMV specializovaného na prodej CD, DVD, počítačových her a knih. Pokud se jeho slova vyplní, můžeme si je vykládat minimálně třemi způsoby. Buď jde o triumf banální sentimentality (aktuální nahrávka prostříhaná záběry obětí zemětřesení šponuje emoce za hranici dobrého vkusu), nebo je to vítězství altruismu, které dokazuje, že mezi lidmi pořád panuje elementární solidarita. Anebo můžeme přijmout…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.