snih.jpg
snih.jpg
Starší manželský pár opatrně vrávorá ulicí, muž drží ženu za loket. Občas podklouzne on, občas ona, ale chůzi z kopce k tramvajové zastávce nakonec zvládnou bez pádu. Cestou míjejí mladou matku, která svou tříletou dceru chvíli nese, chvíli raději jen přidržuje za ruku – to na úsecích, kde si není jista, že by s dítětem v ruce udržela balanc. Jsme na rohu ulic Tůmovy a Musílkovy v pražských Košířích, sněžit přestalo před týdnem a po bojích se závějemi nastupuje klouzání po zmrzlém a neposypaném ledu. Pokud místní doklopýtají na refýž a nastoupí na tramvaj, za šest minut jsou na Andělu a tam, v centru města, už se budou moci pohybovat po chodníku s menší obezřetností. Ulice jsou tu protaženy a sníh se válí v kupkách podél vozovky. „Jenže pak musíme zase zpátky domů, od zastávky nahoru do kopce to jde naštěstí o něco lépe. Když to není nutné, raději teď z domu moc nevycházíme,“ říká paní ve sportovních botách, které si pro dnešek obula k elegantnímu kabátu. Manželé bydlí v jedné z mnoha pražských ulic, kde nikdo neuklízí sníh. Proč se vlastně město během návalů sněhu nedokáže postarat o chodníky, které má už druhou zimu ze zákona „na triku“?

 

Volají, ale marně

„Tůmova a Musílkova? Podívám se na seznam,“ říká ochotně žena z operační krizové linky, kterou kvůli problémům se sněhem zřídil magistrát. Názvy ulic nemá seřazeny podle abecedy, takže chvíli…

2010_obalka_R50
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R50
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 578

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte