Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

NKÚ v kómatu

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Atentát na kontrolní úřad už proběhl, a úspěšně

Jsou to jen dva týdny, kdy Respekt přinesl důležité informace o tom, jak se politici pokoušejí ovládnout Nejvyšší kontrolní úřad. Snaží se k tomu využít diskreditaci prezidenta NKÚ Františka Dohnala, kterého politici ODS a ČSSD viditelně chtějí odstřelit. A z posledních událostí je nutné si přiznat, že ačkoli je prezident stále ve své funkci, mise politiků byla úspěšná.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Příliš ústupků

Shrňme si nejdříve nedávno publikovaná fakta. Mnohým zaměstnancům kontrolního úřadu se nezdály některé kroky jejich šéfa (pořízení drahého služebního bytu, nákup uměleckých děl) a pustili se do kritiky. Celkem banálního a věcného střetu se chytli politici a z problému za docela málo peněz vytvořili obrovskou kauzu, která dráždila nepoměrem: když NKÚ odhalí zneužívání veřejných financí ve stamilionech či miliardách, poslanci nic nedělají. Když se na úřadě zapochybuje o milionové investici, už zahajují vyšetřování a létají trestní oznámení.

Kritici Dohnala z nitra NKÚ vytáhli na vrabce s kanonem a vývoj nabral pro ně nečekaný obrat – využili ho politici. Jedna z nejvýznamnějších institucí v zemi je tak paralyzována zevnitř a atakována zvnějšku. A jsme teď před otázkou, co s tím.
Největší výhodou Dohnalova předchůdce Lubomíra Volejníka bylo, že…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.