68B_R39_2010_n.jpg
68B_R39_2010_n.jpg

Máte v noci zapnutý mobil? Osmdesát procent mladých Američanů spí se zapnutým mobilem. Jak být stále na příjmu, ale neutopit se v nepřetržitém toku informací? Flow control, kontrola informačního toku, to je megatrend dneška. Rozhoduje o našem přežití.“ Tak hovoří z pódia padesátník v brýlích Peter Wippermann. Hlediště je plné do posledního místa, čtyři sta novinářů i lidí z byznysu, kteří ve velkých firmách rozhodují o marketingu a strategiích. Promlouvá k nim muž, kterému média dala nálepku „trend guru“. Je to totiž profesionální předpovídatel trendů, zakladatel a ředitel hamburské agentury Trendbüro a také organizátor akce zvané Trendtag.

prehlidka.jpg
prehlidka.jpg

 

Každý rok pozve na konec září do Hamburku řečníky z celého světa, kteří se vyjadřují k tomu, co nás čeká v budoucnosti. Letos se diskutovalo právě o tom, jak to zařídit, aby informace člověku sloužily, a ne ho ničily.

Na pódiu se střídají řečníci, většinou lidé, kteří v digitálním veletoku něco znamenají, včetně spoluzakladatele Wikipedie Jimmyho Walese. Každá druhá věta obsahuje nějaké to trendové slovo, jako třeba digitální rezidenti (ti, kdo jsou ve virtuálním světě doma), síťová ekonomika (ta, která je založená na zasíťování a propojení lidí), social currency (tedy kapitál získaný přítomností v sociálních sítích) či časová chudoba (vysvětlovat netřeba). Výzkumníci trendů jsou mistři ve vynalézání nových slov a nových…

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1227

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte