06_respekt_CT24_n.jpg
06_respekt_CT24_n.jpg

RESPEKT

06_respekt_CT24_n.jpg
06_respekt_CT24_n.jpg
Ukrajinka usvědčila úplatného policistu

Cizinci, kteří k nám přijdou pracovat z východu, jsou často vystavení šikaně a diskriminaci. Jsou špatně placení, někdy pod útiskem organizovaného zločinu, chovají se k nim přezíravě i zdejší úřady. Právě pro to, že nenacházejí pomoc u okolí, nechávají si stížnosti pro sebe. Výjimkou je statečná Ukrajinka Olena Beleyová, která s pomocí reportérů České televize usvědčila policistu Zdeňka Dulínka, který po ní chtěl úplatek výměnou za prodloužení pobytu. Soud nyní poslal Dulínka na dva roky do vězení. Idylu kazí jen to, že stát se Beleyové odměnil tím, že ji vyhostil.

DESPEKT

06_despekt_archiv_R37_2010_n.jpg
06_despekt_archiv_R37_2010_n.jpg
Hospodaření po česku

Obrněné transportéry Pandur se stále prodražují. Ministerstvo obrany jejich vysokou cenu (134 milionů korun za jeden – což bylo třikrát víc, než za stejný stroj zaplatila například portugalská armáda) vysvětlovalo především tím, že je nutné, aby uměly plavat a mohly tak případně pomáhat při povodních. Teď si však k té láci ještě připlatíme, protože česká armáda rozhodla, že čtyři vozy je nutné kvůli jejich nasazení v Afghánistánu za 80 milionů korun opancéřovat. Je bezesporu dobré, že budou teď pandury bezpečnější, nicméně tím ztratí svou schopnost plavat.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte