69_sloupek01_repro_respekt__n.jpg
69_sloupek01_repro_respekt__n.jpg

Jakého jsem si vysnila muže? Vždycky jsem toužila, aby to byl volný radikál. Jak by tak mohl vypadat? Oblečení trochu zacákané od barvy, ale slušivé, provokativní názory, účes typu Natty Bumppo, vůně jako jeho týpí, kožené punčochy mít nemusí. Vždycky podceňovaný, to k tomu patří. O vlivu volných radikálů na organismy vědci začali uvažovat až v padesátých letech. Dozvídám se, když si ho googluji, jak už si dívky idoly googlují.

Dále se tu však píše: volné radikály jsou „charakterizovány nepárovými elektrony“. To nezní zrovna jako předpoklad pro manželství. A pak víc znepokojivých věcí. Vyplývá z toho, že volné radikály jsou nepřítel lidstva.

Dle jednoho instruktážního videa na YouTube létají tyto vysoce aktivní molekuly tělem jako nože šurikeny a sekají do tělesných buněk. Slučují se s každou molekulou, která se nechá, své elektrony nechají spárovat s jejími elektrony, rozkládají takto stavební kameny hodných buněk, organismus zhnědne a scvrkává, jak ukazovali na příkladu jablka a obličeje.

S tím, jak má dnešní člověk hrůzu ze stárnutí a scvrkávání, děsí se i volných radikálů. A tím právě vznikla nová móda. Je to móda antioxidantů. Jsou to prý kočky, které vyhánějí z těla myši volných radikálů, říká další klip na YouTube. Ve skutečnosti se s nimi slučují, a tím je odzbrojí, aby nemohly v těle dál škodit. A právě proto jsou tak v módě, antioxidantů je kolem nás jistě víc než myší. Jsou v limonádě…

2010_obalka_R36
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R36
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1320

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte