Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Kdo je tady šéf?

Vládu účetních oslabuje spor Nečase a Kalouska

Česko zažívá dosud nepoznané, má vládu, kde jsou dvě téměř stejně silné strany. Jedna je nová a míří vzhůru, druhá je už tradiční a zažívá pád. A tak jako se posouvají zemské desky, které způsobují pohyby kontinentů (a také vulkány, zemětřesení), tak se posouvají i ony strany, které do sebe narážejí a občas vybuchují. ODS i TOP 09 dokazují, jak zdravá je konkurence, ale zároveň připomínají, že pravicové strany jsou v Česku myšlenkově značně omezené. A také že nejslabším místem této vlády jsou její nejsilnější politici.

Bez kontextu

Nebývá zvykem, aby nejtvrdší odsudek vlády přinesl její premiér. Petr Nečas to ale řekl před časem přesně: „Zatím jsou předkládány pouze účetní škrty,“ zhodnotil dosavadní práci svých ministrů. „Tam nemusíte vyvíjet žádnou kreativitu, žádné přemýšlení. To je v podstatě tupá účetní operace. Tam jde pouze o to, ustát ty nepříznivé důsledky. Ale kreativita, přemýšlení, intelektuální výkon, ten je zatím nulový.“

Čím to je? Obě velké strany se předhánějí v tom, kdo je lepší hospodář, jinými slovy, čí propiska rychleji škrtá vládní výdaje. To, jak už jsme tu také mnohokrát psali, rozhodně tato země potřebuje. Výdaje za poslední léta hodně nabobtnaly a ekonomika přitom stagnuje, takže není dostatek financí. Premiér však má pravdu v tom, že je velký rozdíl mezi pouhými škrty a škrty doprovázenými nějakou…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.