Jindřich Šídlo
Jindřich Šídlo • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Vedeni snahou nezmást voliče vzájemnými sváry před komunálními volbami rozhodli se sociální demokraté, že svého nového vůdce zvolí až na jaře 2011. Ukazuje se, že to bylo moudré rozhodnutí. Poměry uvnitř ČSSD jsou díky tomu teď idylicky klidné a naprosto přehledné.
Takže jestli jsem to dobře pochopil:

Předsedou by chtěli být přátelé Sobotka a Hašek. Spojuje je to, že neměli vůbec nic společného s bývalým vedením ČSSD, v němž byl zřejmě jen Paroubek, na nějž si ale už nikdo nevzpomíná a kdo si vzpomíná, ten s ním vždycky nesouhlasil. Sobotka s Haškem mají velmi korektní vztahy a ze vzájemné úcty spolu nemluví.

Paroubek přitom podporuje Ratha, který podporuje Sobotku a nepodporuje Haška. Hašek Rathovi vytýká, že si od něj nenechává schvalovat, co bude říkat. Rath o Haškovi říká, že je konsenzualista a přikyvovač. Urban o Rathovi říká, že je to takový Haider. Rath na to říká, že mu Urban závidí, jak je populární a hezký. A Dolejš dokonce říká, že Urban je žárlivý ratlík, takže asi podporuje Ratha, což je dost jedno, protože kdysi podporoval Grosse, na něhož si v ČSSD taky nikdo nepamatuje a který teď podporuje svou rodinu a Miami Hurricanes.
Předsedou strany by možná chtěl být i bývalý nestranický ministr vnitra Pecina, o němž ale Paroubek tvrdí, že pro stranu nikdy nic neudělal, a proto z něj udělal pražského lídra.

Vzal by to i senátor Dryml, protože si o sobě myslí, že je osobnost, což nikdo v…

2010_obalka_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte