Jindřich Šídlo
Jindřich Šídlo • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

V naší spořádané, kosmopolitní, liberální, středostavovské čtvrti dostáváme každý měsíc do schránek radniční časopis Hobulet (HOlešovice-BUbeneč-LETná, haha). Je to obecní plátek jako každý druhý: v podstatě zbytečný, ale zato tištěný na papíře, jaký si ani Respekt nemůže dovolit. Dozvíme se z něj, kde jsou zrovna rozestavěny kontejnery na odpad a jak se má starosta. Jako spoluinvestor jsem na něj vážně hrdý.

Poslední vydání vyšlo jako dvojčíslo, takže rozhovory se starostou Markem Ječménkem (ODS) jsou tu pro zapamatování hned dva – stejně jako fotografie, protože je to hezký člověk.

Ten o Šlechtově restauraci uprostřed Stromovky, kterou do stavu těsně před zřícením přivedl dohromady tuzemský socialismus s novodobým kapitalismem, je docela povzbuzující, pokud si nic nepamatujete: Šlechtovku se prý povede zachránit, pokud se tedy dřív definitivně nezřítí do tunelu Blanka, jednoho z našich novodobých divů světa, který vede přímo pod ní.

Ještě lepší je však ten druhý: starosta tu pod palbou drtivých otázek („Proč vůbec potřebuje Praha 7 novou radnici?“) vysvětluje, co náš obvodní národní výbor přivedlo k myšlence přesunout úřednictvo ze staré pronajaté budovy na nábřeží do úplně nového a hlavně vlastního „kancelářského objektu“ v Argentinské ulici. Tento plán za miliardu má dvě drobné nevýhody a dva ohromné plusy: barák sice zatím nestojí a nedostanete se tam pak jinak než…

2010_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte