DOC. REVUE /Žádné kritické myšlení
RESPEKT 23/2010

Dovolte, abychom reagovali na text Žádné kritické myšlení, týkající se odvysílání sedmi dílů cyklu Děti 50. let, který byl uveřejněn v inzertní příloze Respektu DOC.REVUE.

A. Müllerová, šéfdramaturgyně České televize:
Diskutující kolegové zřejmě nepochopili záměr a žánr projektu. Dcery vězňů 50. let vytvořily skupinu, v níž se mohou podělit o traumatické zážitky z dětství, z doby věznění jejich rodičů. Studenti FAMU natočili sérii portrétů těchto žen. Cyklus má společensko-terapeutický účinek. Jde o studentské práce a určitá nevyrovnanost jednotlivých dílů je tedy pochopitelná. My v ČT jsme vytvořili pro studenty prostor a možnost pracovat v profesionálních podmínkách. Osobně považuji dokumentární studentskou sérii za slibnou a zajímavou. Pedagogové FAMU možná podceňují Českou televizi, zatímco studenti píšou scénáře k seriálům pro komerční televize a točí reklamy. Myslím, že to by stálo za debatu.

Z. Dražilová, producentka
Producenti mají zákonnou povinnost předat vyrobená díla Národnímu filmovému archivu k archivaci; svědectví „dcer 50. let“ jsou uložena v Centru orální historie Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR a předávána do archivů škol. Průměrný počet natáčecích dnů na jeden dokument byl pět. Přirovnávání paní Pavlovcové (nikoli Pavlousové) k neposlušné koze ze spotu Radia 1 a dětí politických vězňů 50. let k dětem nacistických…

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte