Jindřich Šídlo
Jindřich Šídlo • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Vážení čtenáři, vítám se zpátky mezi vámi, tedy mezi těmi, kteří vůbec zpozorovali, že jsem chyběl. Otázek, zda se ještě vrátím, jsem dostal bezpočet – sice většinou sám od sebe, ale i tak mám radost.

Přesně před půl rokem jsem se tu dopustil prognózy, co všechno se v Česku asi letos stane. Sliboval jsem sice účtování na konci roku, ale můžeme to udělat hned, protože mám úspěšnost zhruba jako STEM. Takže co jsem to tvrdil?

Jindřich Šídlo
Jindřich Šídlo • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Vítěz sněmovních voleb: ČSSD. Nevítěz sněmovních voleb: ODS. Stačí prohodit. Předseda vlády: Jiří Paroubek. Tak tady Dimun psal, že prý ne. Vládní koalice: ČSSD + ODS. Taky jste se vždycky ve všem netrefili. Předseda sněmovny: Miloslav Vlček. Odstěhoval se do Konic. Ne, vážně: Miroslava Němcová. No vidíte. Předseda ODS: Pavel Bém. Vlastně jsem myslel Petr Nečas, takže zase bod. Bývalý předseda ODS: Mirek Topolánek. To nebylo tak těžké. Olympijský vítěz v hokeji: Kanada. To taky nebylo těžké. Mistr světa v hokeji: Rusko. Samozřejmě že jsem od začátku věřil našim a tušil naše vítězství, jen jsem to nechtěl zakřiknout. Fotbalový Gambrinus mistr: Sparta Praha. Nepřicházejí v životě jen radostné věci.

Tato samoúčelná exhibice má samozřejmě sloužit pouze k pokusu o hlubší myšlenku. Nejsem sám, kdo asi v poslední době kouká, co všechno se najednou děje, a má pocit, že ničemu moc nerozumí, protože příliš dlouho žil a přemýšlel v intencích výše zmíněné…

2010_obalka_R26-27
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R26-27
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte