Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Politika

Můj přítel volič

Sociální sítě změnily před volbami vztah mezi voliči a politiky

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Všechno teď musí jít stranou: škola, koníčky i kamarádi. Petr Ducháček (23) vstává kolem šesté hodiny ráno, vyřídí v mobilu několik e-mailů, potom zapne počítač, přihlásí se na Facebook a pustí se do virtuálního debatování, navazování nových internetových kontaktů nebo vyvěšování videí. A také do důkladného průzkumu nových a stále důmyslnějších nástrojů pro virtuální komunikaci, které Facebook průběžně nabízí. Tato činnost vydrží mladému muži většinou až do půlnoci, kdy od svého počítače odpadne únavou.

Facebook měl být podle původního záměru jeho autorů hlavně nástrojem pro virtuální sdružování lidí toužících po zábavě. Petr Ducháček ale tráví hodiny u počítače pracovně – jeho cílem je vyhrát blížící se volby. Mladý student informatiky a společenských věd na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně šéfuje pro stranu TOP 09 sekci kampaně postavené právě na komunitním Facebooku. A průzkum mezi konkurencí ukazuje, že není při svém mládí žádnou výjimkou. I v ODS, u zelených nebo v KDU-ČSL propagujících se na internetu najdete mladé muže a ženy ve věku vysokoškoláků, kterým straničtí manažeři svěřili Facebook. Nejde přitom o žádné brigády: na Facebook jsou připojeny dva miliony převážně mladých Čechů, dění na této stránce si bedlivě všímají média a pomalu začíná platit, že kdo „tam“ není, jako by nebyl.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Trapné a banální

Byla to v…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.