Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Přesvědčení pro přesvědčené

Předvolební debaty v české a britské televizi

Působí to jako zázrak. Tři lídři politických stran s úsměvem diskutují v televizní debatě. Žádná hysterie, žádné negativní emoce, minimální skákání do řeči. A co víc, tato zdvořilá debata mění zásadním způsobem voličské preference, kdy se ten doposud třetí nejslabší staví po skvělém diskusním výkonu do čela. Stalo se v minulých dnech – v Británii.

Nejlepší diskutér
Na drtivé většině zdejších diskusních fór lidé píšou o velké nespokojenosti s českými televizními debatami, novináři a analytici je také kritizují, protože se většinou nic moc nového nedozvědí. Příliš mnoho rozčilení a minimum informací. Nevole stoupá, přitom dnes jsou na obrazovce České televize nejlepší moderátoři, jaké kdy měla.

Na televizní diskuse se dá dívat jako na jakési mikrosondy do současné politiky. Prozrazují, že se z ní někam vytratila snaha zkusit zaujmout a přesvědčit i voliče z jiného názorového proudu. Debatují přesvědčení pro přesvědčené, ten, kdo nejde s námi, musí jít proti nám, tak proč se o něj snažit?

To může mít vážnější dopady, než se nyní zdá. Porevoluční společenský konsenzus se pochopitelně musel časem vytratit, dnes jsme svědky ve světě běžné polarizace. V tom Česko nijak nevyčnívá. Problém ale je, že když politici usilují jen o své věrné, dávají těm ostatním najevo, že o ně vůbec nestojí. Co víc, že jimi tak trochu pohrdají. Tím se posilují extrémy a nechuť hledat nějaký srozumitelný kompromis, který by nestál jen na mocenském…

2010_obalka_R17
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2055
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte