Minulý týden

Minulý týden

minuly_tyden_s.jpg

Noviny oznámily, že silné zemětřesení zabilo stovky lidí na východě Tibetu a že rodiště Jeho Svatosti dalajlamy je v troskách. Vytrvalý déšť zvedl hladiny řek. 270. pražské derby vyhrála Sparta jedna nula.
Je smutné, když se strana nedokáže vypořádat se svým lídrem a musí ho popravovat, jako to dělaly některé zaostalé kmeny v Africe, glosoval Mirek Topolánek pro deník Právo svůj odchod z funkce předsedy ODS. Společnost Dial Telecom dala na prodej svůj web Volny.cz. Místo na kandidátce ODS pro blížící se volby uhájili Pavel Bém a Ivan Langer. Na krakovském Wawelu byl pohřben polský prezident Lech Kaczyński s manželkou Marií, kteří zahynuli v letadle, jež se zřítilo poblíž ruského Smolensku; Česká republika vyhlásila na den pohřbu prezidentského páru státní smutek. Devadesáté narozeniny oslavil Richard von Weizsäcker. Sdělovací prostředky přinesly zprávu, že podle britské komise vyšetřující skandál Climategate se vědci pracující pro výzkum OSN nedopustili žádného podvodu při sbírání dat o podílu člověka na současných klimatických změnách, z čehož je před čtyřmi měsíci po krádeži elektronické pošty klimatologů z Východoanglické univerzity obvinila skupina lidí oponujících poznatkům o globálním oteplování.
Odpůrci však přesto dosáhli svého: zatímco odhalení e-mailů okupovalo titulní stránky novin, závěry vyšetřování jsou prezentovány mnohem skromněji – a přitom kampaň proti klimatologům významně ovlivnila veřejné mínění směrem k…

2010_obalka_R16
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2135

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte