Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Politika

Ozdravná revoluce v ODS

ODS • Autor: Milan Jaroš
ODS • Autor: Milan Jaroš

Krunýř, který držel občanské demokraty navzdory varovně klesajícím preferencím alespoň navenek v klidu, se pár týdnů před volbami uvolnil. Minulý týden si pražští straníci vymohli schůzi, která by mohla zamíchat pražskou parlamentní kandidátkou a potopit její současnou dvojku, primátora Pavla Béma. Ledy se pohnuly, ale výsledek pohybu je v tuto chvíli nemožné odhadnout.

Je to jen komunál
V polovině dubna by mělo být pražským občanským demokratům vcelku horko. Jejich vedení, reprezentované regionální radou, minulou středu na žádost třetiny obvodních organizací, svolalo 15. duben mimořádnou schůzku. Oficiálně budou na programu volby do Senátu a některé technické detaily, které přináší supervolební rok. Na veřejnost ale unikly i zvěsti, že část pražské ODS se chystá přijít s radikálním „ozdravným“ plánem. Ten by měl spočívat v odvolání předsedy a místopředsedy pražské organizace – primátora Pavla Béma a starosty Prahy 5 Milana Jančíka. A změny by měly zasáhnout i kandidátky do sněmovny. „Odvolání Béma a Jančíka z vedení pražské organizace a vyškrtnutí Béma a jeho zastánců z kandidátky do sněmovny,“ shrnuje plán pod podmínkou anonymity jeden z Bémových kritiků v řadách ODS. „Musíme dát voličům jasný signál, že netolerujeme skandály typu Opencard.“

Jak velká tato odbojná skupina tedy je a jak reálné jsou…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.