12-profil_n.jpg
12-profil_n.jpg • Autor: Respekt

Tuto středu bude na Kavčích horách vcelku rušno. Televizní rada se totiž na pravidelné poradě chystá vyzpovídat generálního ředitele Jiřího Janečka, zda a proč chce těsně před volbami vyměnit šéfa televizního zpravodajství. Rada má na programu Janečkův návrh, jak veřejnoprávní stanici zeštíhlit, a ještě před schůzí unikly na veřejnost zprávy, že v rámci šetření se mohou stát velké věci. Tou nejzajímavější je Janečkův plán vyměnit šéfa zpravodajského programu ČT 24 Milana Fridricha za vedoucího své kanceláře Romana Bradáče. Fridrich si však podle dostupných informací vede relativně dobře a všichni zároveň vědí, že spolehlivé a nezávislé zprávy jsou pro mnoho lidí před volbami zásadním vodítkem, podle něhož házejí do uren své hlasy. Co se tedy děje? Šéf televize odmítá ke svým plánům cokoli sdělit a Rada ČT to chce napravit. „Personální věci obvykle neřešíme, ale tentokrát se ho na ně ptát budeme,“ říká radní Jan Prokeš. Zkusme tedy v atmosféře náznaků a dohadů prozkoumat limity současného šéfa zpravodajství a ambice jeho možného nástupce.

 

12-profil_s.jpg
12-profil_s.jpg • Autor: Respekt
Kdo vám to píše?
Milan Fridrich vede zpravodajství dva roky. S Bradáčem má společné, že oba dělali zahraniční zpravodaje. Zatímco však Bradáč pracoval od roku 1994 pouze pro Českou televizi, Fridrich dělal od poloviny 90. let…

2010_obalka_R12
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R12
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte