61_R12_watchphone1_n.jpg
61_R12_watchphone1_n.jpg • Autor: Respekt

Náramkové hodinky vnímáme jako věc potřebnou, ale zároveň tak trochu překonanou. Někteří z nás se spokojí s kontrolou času na mobilním telefonu, případně na ploše počítače. Pokud už si ale hodinky pořizujeme, pak většinou klasické s ručičkami – prodávají se nejlépe i v dnešní době pokročilé elektroniky. Neměří pouze čas, ale také mohou plnit funkci módního doplňku, šperku a podobně.

Přesto jsou na trhu i hodinky, které umějí něco navíc. Jejich součástí může být mobilní telefon a s ním i přehrávač hudby, rádio a prohlížeč internetu, vše v ceně kolem pěti tisíc korun. Také další přístroje si do hodinek našly cestu.

61_R12_watchphone1_s.jpg
61_R12_watchphone1_s.jpg • Autor: Respekt
Mobilní telefon v náramkovém provedení se od klasických hodinek velikostí příliš neliší. Je ovládán dotykovým displejem nebo prostřednictvím miniaturních tlačítek, existují i kombinovaná řešení. Přístroj nabízí standardní vícepoložkový telefonní seznam, organizér, kalendář a fotoaparát, lze samozřejmě posílat a číst textové zprávy – vše jako u normálního mobilu. S telefonem komunikujeme prostřednictvím sluchátek a mikrofonu, bezdrátově, pomocí technologie Bluetooth, takže nemusíme ruku s hodinkami zvedat k obličeji. Není to špatné řešení, přesto může mít telefonující zvláštní pocit, někdy si připadá tak trochu jako agent. Přes četné pokusy výrobců mobilních telefonů i hodinek se kombinace obou přístrojů nikdy na trhu neprosadila.

Pro sportovce a turisty se…

2010_obalka_R12
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R12
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte