12-vtipnysloupek_n.jpg
12-vtipnysloupek_n.jpg • Autor: Respekt

Do předvolebního klání vstoupil prezident Václav Klaus, který na Žofínském fóru v Praze uděloval politikům rady, jaké ekonomické kroky jsou nutné. Dalo by se to přeložit jako: Dělejte to, co jsem měl udělat já, když jsem stál na vašem místě, ale nikdy jsem k tomu nenašel odvahu. Zajímavější ale byla na Klausově vystoupení jiná pasáž – ta, v níž prezident kritizoval snahu Americké obchodní komory prosadit v Česku protikorupční opatření. „Tito lidé, těm nejde o protikorupční prostředí. Těm jde o zisky pro své firmy a prokázali to za dvacet let existence této komory u nás dostatečně.“ Zdá se, že Klaus je blízko zásadnímu prozření. Ano, protikorupční opatření se dělají proto, aby bylo tržní prostředí bez přívlastků (zlodějské, špinavé, korupční atd.) a aby firmy mohly v klidu vydělávat ve férové konkurenci. Pokud se to současné hlavě českého státu nelíbí, může s Jiřím Paroubkem založit Ligu proti kapitalismu.

Na úrovni
Když už jsme u Jiřího Paroubka – ten se na programové konferenci ČSSD zachoval férově, když veřejně prohlásil, že je připraven vládnout s komunisty. Prý je nevezme přímo do vlády, ale bude s nimi vládnout. Férově se zachoval i komunista Kováčik, který prohlásil: „Chcete-li s námi spolupracovat například na tiché podpoře nějakého vašeho vládnutí, no, tak je to spolupráce na vládní úrovni.“…

2010_obalka_R12
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R12
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2235

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte