2009-272-mobr-06R06haveln.jpg
2009–272-mobr-06R06haveln.jpg • Autor: Respekt

2009-272-vobr-06R06havel.jpg
Fotografie: Václav Havel po necelých třech týdnech opustil nemocnici a bude se dál léčit doma. Dvaasedmdesátiletému bývalému prezidentovi lékaři v pražské motolské nemocnici operovali zánět v krku a pak bojovali s pooperačními komplikacemi – zahleněnými plícemi. Lékaři rovněž připustili, že když Havel v textu určenému pro pohřeb architekta Jana Kaplického psal, že „stál u nebeské brány“, tak nepřeháněl. Šéf Havlova lékařského konzilia Martin Holcát řekl, že v tak vážném stavu někdejší československá a česká hlava státu ještě nebyla. – Autor: ČTK, www.ctk.cz • Autor: ČTK

Součková počtvrté osvobozena

Bývalá ministryně zdravotnictví Marie Součková se už počtvrté dočkala u Obvodního soudu pro Prahu 2 osvobozujícího verdiktu. Případ se tak znovu vrací před Městský soud v Praze. Státní zástupce viní Součkovou z toho, že ve sporu s firmou Diag Human uzavřela nevýhodnou smlouvu s advokátem Zdeňkem Nováčkem. Podle státního zástupce si ho bývalá ministryně najala, přestože měla povinnost případ předat Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Navíc se tak stalo bez výběrového řízení.

Advokát za službu dostal 10 milionů korun, stejnou sumu měl získat i při vypovězení smlouvy. Firma Diag Human nakonec spor vyhrála a inkasovala od státu více než osm miliard odškodného za to, že jí znemožnil obchodovat na českém trhu s krevní plazmou.

Češi vidí hrozbu v Rusku

Češi se nejvíce bojí mezinárodního organizovaného zločinu, přírodní katastrofy a Ruska. To vyplynulo z prosincového šetření CVVM. Více než polovina dotázaných označila za největší rizika pro naši bezpečnost vedle organizovaného zločinu také terorismus. Mezi země znamenající hrozbu respondenti zařadili Rusko (17 %), Irák (16 %), Afghánistán (14 %) a Írán (12 %). Třetina dotázaných zároveň označila za nejreálnější hrozbu přírodní katastrofu nebo epidemii, války se bojí 17 procent lidí.

Ministerstvo přidá 1,5 miliardy na sociální služby

2009_obalka_R06
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R06
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte