73A_R47_2009_n.jpg
73A_R47_2009_n.jpg • Autor: Respekt

Po další probdělé noci a neustálém nervózním kontrolování svého pětiměsíčního miminka napojeného na infuzi a dva vývody z malého bříška vstávám před šestou do ponurého rána. Plním pokyny sestry, dneska jedné z těch starších, která se nikdy nenamáhá klepat a zdržovat pozdravem. Spolu s kolegyní se pak snaží odebrat mému synovi krev, ve stejný okamžik ale vypadává elektrický proud a okolo nás se rozlije tma. Jonášek pláče a sestry s jehlou v jeho ručičce čekají, až naskočí náhradní zdroj. Není to poprvé ani naposledy. Jsme v Čechách, na vyhlášené urologické klinice v Praze.

73A_R47_2009_s.jpg
73A_R47_2009_s.jpg • Autor: Respekt
Stejná sestra mě znovu zpraží pohledem, když mě po sedmé ranní vidí zase v posteli. V pokoji je ale zima, do snídaně daleko, vysílený malý pacient pospává, není nic moc co dělat. Zdá se však, že jsem podcenila důležitost dnešní vizity, která se blíží před snídaní. Dnes ji místo sympatických doktorů z oddělení má pan přednosta kliniky, zřejmě postrach okolí. Od sester dostávám varování, že musím pokoj řádně uklidit a vyvětrat, jinak bude pan doktor rozladěný a nepříjemný. Nevěřím svým uším, platím za nadstandardní pokoj 800 Kč denně, abych měla s malým synem po těžké operaci alespoň trochu soukromí, nikoho tedy svými věcmi neomezuji. V pokoji rozhodně není nepořádek, sterilní standardy a představy stárnoucího profesora však asi nesplňuje. Ohrazuji se, zároveň však uklízím teploměr a léky ze stolku a kočárek podle pokynu…

2009_obalka_R47
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R47
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte