06_despekt_foto_Radim_Bezno_n.jpg
06_despekt_foto_Radim_Bezno_n.jpg • Autor: Respekt

06_respekt_foto_Jiri_Cajska_s.jpg
06_respekt_foto_Jiri_Cajska_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT
Evropští byrokraté drtí banky

Rychlejší převody peněz či záruky pro případ, kdy člověk ztratí platební kartu – novinky, které od minulého týdne platí v celé Evropské unii, banky až dosud vehementně odmítaly jako nereálné. Po roamingu se ale právě na bankovní služby a jejich nevstřícnost k zákazníkům zaměřila Evropská komise a výsledky přišly poměrně brzy. Podobná práva zákazníků by podle výkladu komise měla být jednou ze základních výsad občanů EU.

06_despekt_foto_Radim_Bezno_s.jpg
06_despekt_foto_Radim_Bezno_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT
Lžidoktorka Řápková

Stylově završuje své mlžení o studiu na plzeňských právech chomutovská primátorka Ivana Řápková: podává trestní oznámení na neznámého pachatele, který měl ztratit její studijní záznamy a diplomovou práci. Zatím to ale spíš vypadalo na ztrátu paměti: diplomová práce chybí ve fakultní i v její vlastní knihovně – Řápková dokázala nalézt jen „pracovní verzi“. Navíc si nepamatuje jména vedoucího a oponenta práce. Zpočátku si nemohla vzpomenout ani na jména vyučujících, u nichž údajně skládala zkoušky, později si vzpomněla na učitele, u kterého složila zkoušku z trestního práva. Ten ale bohužel vloni zemřel.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte