06_R43_respekt_vendula-fantova_s.jpg
06_R43_respekt_vendula-fantova_s.jpg • Autor: Respekt
Žalobám navzdory
Nestává se v Česku často, že by šéf komise zkoumající nějakou kauzu byl ochoten poskytnout informace veřejnosti dřív, než je „vyšetřování uzavřeno“. Šéfová akreditační komise ministerstva školství Vladimíra Dvořáková patří ke světlým výjimkám. I když zkoumání plzeňské právnické fakulty akreditační komisí pro podezření z udělování podvodných titulů „stále probíhá“, dává Dvořáková ke kauze už teď jasná stanoviska včetně upozornění na to, že tituly „zadarmo“ pro vysoké státní úředníky, politiky a policisty vytvářely ve své podstatě mafiánskou síť ohrožující bezpečnost státu. Dvořáková bude zřejmě čelit řadě žalob od zkorumpovaných akademiků. Za svou odvahu si zaslouží respekt.

 

 

06_despekt_jaros_R43_2009_s.jpg
06_despekt_jaros_R43_2009_s.jpg • Autor: Respekt
Kindlovo doznání
„Ta knížka se jmenuje Láska za časů StB a bohužel se mi zdá skoro, že jsem měl prorockého ducha, neboť si připadám jako za časů StB,“ prohlásil jeden z hlavních protagonistů skandálu na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni Milan Kindl při křtu svojí knihy. To je opravdu zajímavé zjištění – ani po 20 letech od listopadu proděkanovi nedošlo, že komunistický režim padl, místo toho se chová a jedná, jako by tu nebyl právní stát. Nejde tu ovšem o prorockého ducha, ale slaboduchou mysl.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte