Jiří Struček
Jiří Struček • Autor: Archiv

Jiří Struček
Jiří Struček • Autor: Archiv
RESPEKT

Dobré jméno nekoupíš

Plzeňský krajský radní Jiří Struček přesvědčil dětský domov Domino, aby odmítl dar ve výši 200 tisíc korun od pořadatelů pololegálního závodu luxusních aut Diamond Race. Při soutěži silných vozů, kterou česká policie na rozdíl od německé, nedokázala zastavit, dochází pravidelně k porušování dopravních předpisů. Po odmítnutém daru sice ihned sáhl jiný dětský domov, ale kupovat si dobré jméno na majetkové poměry účastníků směšnou charitou už není tak snadné.

 

 

 

 

 

Vladislav Husák
Vladislav Husák • Autor: Günter Bartoš
DESPEKT

Ať si pomůžou sami

„Cizinec se rozhodl dobrovolně odjet do České republiky, jeho sem nikdo nezval, on sem nemusí jezdit, ať zůstane doma,“ řekl šéf Cizinecké policie ČR Vladislav Husák Lidovým novinám. Rozhovor navazoval na sérii článků deníku o osudech dělníků z Vietnamu či Mongolska, kteří tu kvůli krizi přišli o práci a skončili jako oběti pololegálních pracovních agentur, to vše za tichého dohledu zkorumpovaných úředníků. Nouzi, ve které se po tisících dovážení „levní“ lidé ocitli, si musí podle Husáka vyřešit sami. „Pořád říkáte, že oni jsou chudáci, a já snad neříkám, že oni nejsou, ale přenášíte jejich povinnosti na někoho jiného.“

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte