Nad vyřizováním elektronické pošty trávíme zbytečně moc času, jsou i jiné způsoby komunikace

Luis Suarez, zaměstnanec technologického obra IBM, si řekl dost a radikálně omezil e-mailovou komunikaci. Vyřizování e-mailů jej stálo obrovské množství času, a i když jde o velmi zaměstnaného manažera, podařilo se mu snížit počet přijatých zpráv o neuvěřitelných 80 %. Můžeme snížit počet e-mailů ve schránce i my?

Jak šetřit čas
Luis Suarez před pár měsíci napsal pro The New York Times zajímavou úvahu s návodem, jak se vyhnout většině e-mailů ve schránce. Tento příběh je o to zajímavější, že Luis pracuje v IBM a má na starosti řízení projektů. Možná si říkáte, že v tomto případě se prostě bez e-mailu nelze obejít. Pravda je ale někde jinde, opravdu to jde. I když Luis žije na Kanárských ostrovech a výsledky své práce prezentuje šéfům na dálku do USA a do Nizozemska. Prvním krokem v osvobozování se od e-mailové komunikace bylo v Luisově případě založení blogu, na kterém prezentuje výsledky své práce. Blog čtou jeho šéfové, kteří mají detailní přehled o tom, čím se Luis zrovna zabývá. Blog se ukázal jako značně efektivní nástroj při komunikaci se zaměstnavatelem. E-mailová komunikace se také dá celkem dobře nahradit nejrůznějšími sociálními sítěmi.

Prvotním impulzem v boji se zahlcenou schránkou elektronické pošty byl pro Luise zbytečný čas trávený prokousáváním se stovkami e-mailů. Vyřizování…

2009_obalka_R36
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R36
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte