V policii zase začaly čistky, opět pod dohledem ČSSD

Jestli přeložíte Národní protidrogovou centrálu na Zbraslav, tak jdu pryč,“ oznámil před dvěma lety tehdejší šéf protidrogové centrály Jiří Komorous. „Já to udělám a ty klidně jdi,“ odpověděl mu prý náměstek policejního prezidenta Jiří Houba. A Komorous po několika měsících policii opustil. Dnes jde pryč pro změnu Houba: kamuflovaný policejní prezident a první náměstek ministra vnitra Komorous na tehdejší hádku nezapomněl. Jenže, kdyby byl pád „Langrova“ muže Houby vysvětlitelný jen osobní nevraživostí, byla by to skoro dobrá zpráva. Tak to ovšem není. V policii se pod vedením současného ministra vnitra Martina Peciny opět rozhořel boj o moc. A jak už jsme to za posledních deset let zažili mnohokrát, ten souboj práci policie zase ochromuje.

Běž studovat, Houbo
Samozřejmě hájit Jiřího Houbu na stránkách tohoto listu by byl protimluv. Několikrát jsme napsali, že plukovník Houba není mužem na svém místě. Měl podstatný podíl na likvidaci Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu i jeho šéfa Jana Kubiceho. Útvar přišel nejen o stovku dobře školených a zkušených detektivů, ale i o tisíce informátorů z podsvětí, což ochromilo práci na těch nejdůležitějších případech – jako například podvody v Čepru. Houba nikdy nepřišel s vizí,…

2009_obalka_R33
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R33
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte