06_R29_respekt_n.jpg
06_R29_respekt_n.jpg • Autor: Respekt

06_R29_respekt_s.jpg
06_R29_respekt_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Prezident vetoval šrotovné

Václav Klaus vrátil poslancům protikrizový balíček. Vadilo mu především tzv. šrotovné, kdy by stát měl lidem přispívat na koupi nového auta v případě, že dají sešrotovat svůj starý vůz. To zavání podle Klause diskriminací, která protežuje pouze automobilový průmysl. Protikrizový balíček prosadila v květnu ČSSD, když koalici slíbila, že podpoří vládní návrhy slev na sociálním pojištění, novelu o daních z příjmu a insolvenční zákon. Protože tedy šrotovné vzešlo z politického paktu, není jasné, jakou má opravdu politickou podporu. A to by mohlo ukázat právě Klausovo veto, protože poslanci budou o zákoně hlasovat ještě jednou.

06_R29__Kucera-_s.jpg
06_R29__Kucera-_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Soudce Kučera vycouvává

Místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera je člověk při osobním kontaktu vyzařující sebejistotou. Jenže když se má soudce proslavený větou, že nezávislost soudu musí jít (v kauze Jiřího Čunka) stranou, když hrozí pád vlády, postavit čelem nepříjemné konfrontaci, jeho suverenita se kamsi vypaří. Minulý týden tak vystoupil bez uvedení důvodu ze Soudcovské unie ČR, těsně předtím, než profesní spolek začal zkoumat Kučerovo angažmá právě v Čunkově aféře. A soudce se prý chystá vycouvat i ze soudní pře o „justiční mafii“, kterou sám s bývalým ministrem Němcem a dalšími žalobou na bývalou nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou rozpoutal.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte