Anketa: Co si myslíte o nápadu lídrů ODS nechat se vyfotografovat na billboardy cestou do Chorvatska v plavkách?
 

Denisa Kasl Kolmmanová
Denisa Kasl Kolmmanová • Autor: Archiv

06_R29__Kasl_Kollmannova_s.jpg
06_R29__Kasl_Kollmannova_s.jpg • Autor: Respekt
DENISA KASL KOLLMANNOVÁ
katedra marketingové komunikace a PR, FSV UK

Z pohledu politického marketingu tento nápad nelze hodnotit jinak než jako povedený tah. Jeho cílem je totiž „create a buzz“, tedy vytvořit rozruch, nastolit téma, o kterém si lidé budou povídat u piva nebo právě na té pláži. To se jistě povedlo, ať jsou již komentáře jakékoliv. Tato kampaň však přichází v naprosto nevhodné době, kdy mnoho lidí trápí povodně, strach ze ztráty zaměstnání a obavy, jak budou splácet své hypotéky. Politici z ODS tak opět potvrdili, že nezvládají odhadnout sociální realitu, v níž žije většina Čechů. Namísto šprýmů by měli přemýšlet, jak bude své dluhy splácet Česká republika jako taková.

06_R29_kohak_s.jpg
06_R29_kohak_s.jpg • Autor: Respekt
JAKUB KOHÁK
reklamní režisér

Uvedená kampaň ODS mi přijde poměrně zajímavá, kreativní a vlastně i vtipná, pro mě má jen jednu jedinou, ovšem zásadní vadu. Vystupují v ní politici. Nejsem si jist, zda je právě taková sebeprezentace vhodná. Umím si představit, co by se stalo, kdybych byl členem týmu, který kampaň vymýšlí, a někdo by přišel s tímto nápadem. Všichni se tomu zasmějeme, zhodnotíme to jako velmi dobrý a svérázný počin, jako chytrý přístup k některým typům voličstva… ale nepustíme to dál, protože už je to zkrátka „moc“. Naproti tomu ale kladně hodnotím odvahu a snahu udělat něco jiného, pojmout část předvolební kampaně nově a neotřele.


06_R29_vysekalova_s.jpg
06_R29_vysekalova_s.jpg • Autor: Respekt
JITKA VYSEKALOVÁ
prezidentka České marketingové společnosti
Abychom mohli posoudit efektivitu této politické kampaně, musíme znát cíl, čemu má kampaň sloužit. Ten zřejmě není jasný ani jejímu původci, kterým je pan Langer. Ten říká, že vůbec nejde o předvolební kampaň, že šlo o sázku, či že chtěli pobavit. Dle mého názoru trochu drahá zábava, pokud si to platí ze svého „kapesného“. Z dlouhodobých výzkumů víme, že Češi mají rádi v reklamě humor, ale do jaké míry budou považovat za zábavná odhalená těla lídrů ODS, nevím. Možná vezmou doslova slogan „pusťte nás k vodě“. Rovněž je většina našeho národa mimořádně tolerantní k využívání erotických motivů v reklamě, ale opět je otázkou, zda kromě skalních příznivců „modrých ptáků“ budou ona těla vzbuzovat příjemné pocity.

06_R29_dubravka_s.jpg
06_R29_dubravka_s.jpg • Autor: Respekt
DUBRAVKA RADOJNIĆ

režisérka
Když jsem se o té kampani doslechla, myslela jsem si nejdřív, že je to dobrý nápad. Pak jsem ji ale viděla na vlastní oči a působila na mě spíš lacině a iritovala mě. Dočetla jsem se, že politici ODS chtěli, aby billboardy byly vtipné, ale podle mě jsou spíš směšné a trapné. Pokud se mám nějaké reklamě zasmát, musí obsahovat dvě základní věci: musí vypadat opravdově, přirozeně a chytře. Kampani ODS chybí oboje. Je to jen šaškárna, navíc s dosahem za hranice České republiky.

 

 

Fotogalerie billboardů ODS :

2436956-chorvatska-kampan-ods.jpg
2436956-chorvatska-kampan-ods.jpg • Autor: Respekt

2436974-chorvatska-kampan-ods.jpg
2436974-chorvatska-kampan-ods.jpg • Autor: Respekt


2436922-chorvatska-kampan-ods.jpg
2436922-chorvatska-kampan-ods.jpg • Autor: Respekt


2436940-chorvatska-kampan-ods.jpg
2436940-chorvatska-kampan-ods.jpg • Autor: Respekt


2436907-chorvatska-kampan-ods.jpg
2436907-chorvatska-kampan-ods.jpg • Autor: Respekt


2436889-chorvatska-kampan-ods.jpg
2436889-chorvatska-kampan-ods.jpg • Autor: Respekt

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte