69_R23_2009_n.jpg
69_R23_2009_n.jpg • Autor: Respekt

Probouzíme se do našeho posledního dne dovolené v Mexiku. Bez strachu, obav a panického kontrolování zdravotního stavu. Vypínám budík na telefonu, mažu pár katastrofických SMS od rodičů a kamarádů a s klidem v duši a jakousi lítostí nad koncem dobrodružství si jdeme dát tradiční mexickou snídani. V rádiu opět komentují průběh prasečí chřipky, a když se dostávají na probírání symptomů, opakuji si s nimi v duchu jako básničku – vysoká teplota, kašel, bolest svalů, bolest v krku, únava, slzení a pálení očí.

69_R23_2009_s.jpg
69_R23_2009_s.jpg • Autor: Respekt
Po snídani vyrážíme s naším hostitelem do města nakoupit nějaké suvenýry. Nasazujeme roušky na obličej, sluneční brýle na oči, do kabelky házíme dezinfekční gel na ruce a nasedáme do auta. Cesta je na Mexiko City poměrně klidná. Obyčejně člověk v této hodině stále ještě trčí v zácpě, při čekání na semaforech kolem auta pobíhá několik pouličních prodavačů, popřípadě začnou vpředu děcka tančit, a potom si chodí pro drobné k řidičům. Dnes se nám jen jeden zarouškovaný pár pokouší umýt přední sklo a prochází kolem nás prodejce novin. Chřipka a hrozby zjevně udělaly své. Projíždíme dál, vše je zavřené. V Burger Kingu je tma, protější restaurace má stažené rolety, zahrádka kavárny zeje prázdnotou. Většina veřejných míst je stále uzavřená.

Nabýváme dojmu, že vydat se za…

2009_obalka_R23
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R23
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte