06_respekt_R22_2009_n.jpg
06_respekt_R22_2009_n.jpg • Autor: Respekt

06_respekt_R22_2009_s.jpg
06_respekt_R22_2009_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Nadějný hlas

V době finanční krize zní důvěryhodněji hlasy skeptické, opatrnické a negativní. O to víc překvapí hlas nadějný, navíc od vysokého manažera, jakým byl článek Rolanda Mahlera, generálního ředitele T-mobile managementu, minulý čtvrtek v HN s názvem Nepodléhejme „blbé náladě“. Mahler dopady krize nezlehčuje, jen se pozastavuje nad faktem, že i v Česku, kde jsou spíše „latentní“, klesla nálada na bod mrazu. Zmrazily se sice výdaje, zároveň loajalita a motivace zaměstnanců vůči podnikům vzrostla, což si Mahler vysvětluje pochopením, že „problémy překonáme nejrychleji, když budeme postupovat společně“.

06_despekt_R22_2009_s.jpg
06_despekt_R22_2009_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT
 
Utajený Kocáb

Je to jako kázat o zdravé výživě a zároveň se veřejně cpát bůčkem. Michaela Kocába k moci vynesli zelení, kteří si na průhlednosti politiky zakládají, a on jim oplatil tím, že odmítl – na rozdíl od kolegů z Fischerova kabinetu a ke všemu bez slova vysvětlení – zveřejnit svůj majetek. Navíc z pozice ministra pro lidská práva a menšiny, který reprezentuje jakýsi „morálně“ zdvižený prst vlády, tudíž pro něj platí snad ještě přísnější pravidla. Vzhledem k tomu, že má Kocáb za sebou aféru s prodejem společnosti Trend, který byl následně vytunelován, by měl co nejdříve nechat nahlédnout do svého majetku.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte